Už teď si můžete dopřát last minute zájezdů v Egyptě od ceny 7 590 Kč na 8 dní, s All Inclusive a odlety z Prahy

Strava: All Inclusive

Odlety: Praha

Délka: 8 dní

>> Last minute zájezdy objednáte zde <<

Egypt Last minute

Egypt Last minute s odletem z Prahy, Brna nebo Ostravy za 5 990 Kč

Odlet: Praha, Brno, Ostrava

Strava: All Inclusive

Délka: 7 nocí

Cestovní kancelář: Fischer

Cena: od 5990 Kč

>> Zájezdy objednávejte zde <<

Egypt super last minute – odlet zítra

Egypt je ideální destinací také pro dovolenou typu last minute. Kam a kdy se vám vyplatí tímto způsobem jet?

Co znamená last minute zájezd

Last minute zájezdy jsou ty, které jsou prakticky prodávány skutečně v duchu svého anglického označení „na poslední chvíli“, tedy přibližně dva týdny před termínem, a to proto, že se volné kapacity dříve prodat nepodařilo. Výhodou těchto zájezdů je snížená cena, a to řádově až o desítky procent.

Každoročně se v nabídkách cestovních kanceláří jako zvýhodněné last minute zájezdy objevuje mnoho destinací. A Egypt platí za stabilně jednu z nejoblíbenějších lokací.

Výhodou je hlavně dostupnost. Letecky se do Egypta dostanete podle konkrétní lokality za přibližně 4 hodiny. V Česku navíc existují pravidelné přímé lety, létá se z Prahy, Brna i Ostravy, spojení je tak velmi dobré.

Egypt se nachází na severu Afriky, leží v subtropickém podnebném pásu. To předurčuje jeho další výhodu v podobě pouštního klimatu, pro které je typické horké a suché léto a mírná zima.

Kdy se vydat do Egypta

V Egyptě však lze prakticky rozlišit tři roční období. Našince může zarazit rozdělení na tzv. první a druhé léto. Rozdíl tkví v tom, že během druhého léta je zde skutečné vedro. Pro turisty z řad Evropanů, tak bývá mnohdy nejvíce snesitelná etapa zimy.

V průměru se teploty mohou od července do října vyšplhat dokonce až nad hranici 40 °C. Při pobřeží Rudého moře je klima mírnější, ale ani v zimě teploty neklesají pod 20 °C. To platí i pro teplotu vody, v zimě má moře kolem 23 °C, koupat se lze tedy celoročně. V létě se moře prohřívá až na 29 °C.

Tip: Podívejte se, jak vypadá aktuální počasí v Egyptě.

Co se týče nejznámějších turistických letovisek Hurghada, Marsá Alam a Sharm El Sheikh, oblíbené jsou především právě pro vyrovnané klima. Během jara a podzimu se zde teploty pohybují v průměru kolem 26 až 29 °C.

Egypt je celoročně dobře dostupný i finančně. Nicméně pokud se zaměříme právě na last minute segment, tak pro sezónu 2022 nabízejí cestovní kanceláře last minute zájezdy do Egypta už od cca 6000 Kč. Stačí si zájezd objednat a další den letět.

6 komentářů

  1. Letěli jsme dva roky zpátky do Egypta z Ostravy, hotel byl fajn, za svoje peníze většinou luxusní hotel oproti jiným destinacím. All inclusive jsme si taky užívali a cena byla myslím kolem 9000, takže za mě pecka. Od té doby tam létáme každoročně. V hotelu je třeba si dávat pozor na vodu, my se snažíme ani nemýt zuby s vodou z kohoutku a myslím, že se pak nic nemůže stát.

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde