Parkování u letiště Katowice – Polsko

Chystáte se do Katowic autem? Toto krásné město vás jistě zaujme svou historickou atmosférou, ale i moderními stavbami. Jestliže nevíte, kde zaparkovat, jeďte na parkoviště u letiště Katowice.

Kde najít parkování u letiště Katovice:

Je více možností jak objednat parkování u letiště Katovice. Tím prvním, dražším ale komfortnějším, je si zarezervovat parkování přímo před letištěm. Druhým je pak si objednat parkování u některého z poskytovatelů kolem letiště, což je levnější i o polovinu. Tuto možnost můžete využít například u společnosti Parkvia, která tyto poskytovatele sjednocuje. Web společnosti je v češtině takže pro čechy ideální volba.

V tomto případě je dobré sledovat recenze a hlavně také, zda má poskytovatel parkování v ceně transfer na letiště. My máme například skvělé zkušenosti s parkováním Wito Parking, kde jsme měli auto již několikrát a služby byly vždy na 100%.

Letiště Katowice

Mezinárodní letiště Katovice se nachází v Pyrzowicích, ve městě Katowice. Jsou zde nejlepší povětrnostní podmínky v Polsku, proto byla zvolena tato plocha, pro hlavní Katowické letiště. Má skvělou dopravní dostupnost. Vedou zde dálnice A4, A1 a rychlostní silnice S1. Má dva terminály A a B. Adresa je Wolności 90, 42-625 Ożarowice, Polsko. Je umístěno v nadmořské výšce 304 m. Hned vedle letiště je velká parkovací plocha, kde si můžete nechat své auto a procházet se po městě.

Ceny parkování

Parkoviště je velmi rozlehlé a ceny parkování na nehlídaném parkovišti P1 jsou 5 zlotých za hodinu. Po dvou hodinách se platí 20 zlotých, do třech hodin 25 zlotých a za celý den 60 zlotých. S dalšími dny se cena postupně navyšuje.

Na parkovišti P2, které je taktéž nehlídané je základní cena za hodinu 7 zlotých, 2 h 13 zlotých, 3 h 21 zlotých, 1 – 4 dny 45 zlotých a dále se pak cena navyšuje dle aktuálního ceníku.

Premium parkoviště je hlídané a cena za hodinu stání je 10 zlotých. Poté se navyšuje po 10 zlotých za hodinu do 3 hodin až na 100 zlotých za den.

Parkoviště je možné dopředu rezervovat pomocí rezervačního formuláře na stránkách letiště, kde si můžete také prohlédnout plány parkoviště a vybrat, kde budete parkovat. Existují akční nabídky, například pro uživatele internetu, kde je sleva -5% procent pro online rezervace.

Bezplatný transfer k terminálu na letišti, bezplatná pomoc při nastartování vozidla a automyčka. Ta je vybavena komfortně a s profesionální obsluhou. I umytí vozidla si můžete rezervovat. Parkoviště má vysokou kapacitu, pohybuje se od 148 až po 4500 míst.

Informace o letišti Katowice Airport

Kód: KTW

Polsky: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice