KLM

Informace o letenkách

KLM je nizozemská letecká společnost, která nabízí lety po Evropě, ale také mezikontinentální lety. KLM provozuje lety také do/z Prahy a Ostravy.

Informace o zavazadlech

Příruční zavazadla

Povolená příruční zavazadla se liší podle třídy, ve které cestujete:

Economy Class – 1 ks příručního zavazadla (max. rozměry 55 x 35 x 25 cm), 1 doplňkové zavazadlo, např. kabelka, laptop (max. rozměry 40 x 30 x 15 cm), celková váha příručních zavazadel musí mít max. 12 kg.

Business Class – 2 ks příručního zavazadla (max. rozměry 55 x 35 x 25cm), 1 doplňkové zavazadlo (max. rozměry 40 x 30 x 15 cm), celková váha do 18 kg.

Odbavená zavazadla

Povolená odbavená zavazadla také závisí na třídě, ve které cestujete a vaší trase:

Economy Class (mezikontinentální lety) – 1 ks zavazadla (součet tří rozměrů musí dávat dohromady 158 cm, max. hmotnost 23 kg).

Economy Class (lety v rámci Evropy)

   – letenky Light – 1 ks příručního zavazadla, žádná povolená zavazadla k odbavení zdarma,

   – letenky Standard, Flex – 1 ks příručního zavazadla, 1 ks odbaveného zavazadla.

Business Class – 2 ks odbavených zavazadel (součet tří rozměrů musí dávat dohromady 158 cm, max. hmotnost 32 kg).

Jak probíhá odbavení

Online odbavení je vám k dispozici všude (můžete ho provést z domova i kanceláře). Stačí si vybrat své sedadlo, vytisknout palubní lístek a můžete letět. Tato služba je vám k dispozici zpravidla 24 hodin až 1 hodinu před odletem. Tyto časy se však mohou lišit, proto se před letem podívejte na vaše deadliny online odbavení.

Mobilní odbavení je také snadné a ušetříte díky němu spoustu času. U většiny letů obdržíte elektronický palubní lístek přímo na váš telefon.

Další možností je odbavení v samoodbavovacím kiosku na letišti. V jednoduchých krocích odbavíte sebe a ostatní spolucestující.

Služby během letu

Na všech dálkových letech je cestujícím nabídnuto teplé jídlo. Během letů v rámci Evropy je servírováno malé občerstvení (např. sendvič).

Web letecké společnosti

https://www.klm.com