Tropicfeel - boty nejen na cestování

Španělská značka Tropicfeel patří ke známým výrobcům turistické obuvi a vybavení. Jaký je její příběh a proč byste její obuv měli vyzkoušet?

Odhalte příběh značky Tropicfeel

Za značkou Tropicfeel stojí dvojice zakladatelů Lucas de Gispert a Alberto Espinos. Ti si na svých cestách uvědomili jednoduchý, avšak zcela zásadní poznatek: Boty, které obouvají, neodpovídají jejich požadavkům.

Od klíčové 25 dnů trvající cesty po Thajsku a notně opotřebovaných bot, které tam měli oba cestovatelé s sebou, tak byl symbolicky doslova jen krok k tomu, navrhnout si obuv vlastní. Zcela příznačné bude, pokud podotkněme, že cesta k nim byla dlouhá. Nakonec trvala rok a půl.

Vize byla od prvopočátku jasná: Vytvořit takový model, který v sobě spojí funkčnost turistické boty a pohodlí tenisky, zároveň bude voděodolný jako boty do vody a stejně praktický jako žabky, které se snadno nosí.

Jít tedy mělo o univerzální boty „čtyři v jednom“. Hlavní myšlenka takového návrhu tkví hlavně v tom usnadnit cestovatelům život. S pouhými jedinými botami je totiž velmi efektivně možné ušetřit místo v batohu, oproti nutnosti balit hned několik párů.

Po první crowfundingové kampani značka Tropicfeel zaznamenala nebývalý úspěch. Dnes tak kromě bot ve svém portfoliu má i batohy.

Jaké jsou boty Tropicfeel

Ovšem zpět k botám. Stojí modely Tropicfeel skutečně za to? Jejich charakteristika napoví. Ke klíčovým vlastnostem bot patří to, že jsou lehké. Proto jsou velmi příjemné na nošení. Ke komfortu přispívá také dobrá prodyšnost.

Zároveň od nich však můžete čekat dobrou odolnost. A to v jakémkoli terénu, obstojí při chůzi po ostrých kamenech i při pohybu ve vodě, a to i té slané. Použité materiály zajišťují botám schopnost rychle uschnout.

Speciální konstrukce s otvory se postará o to, že voda z bot rychle vyteče, ale zároveň obtížně proniká dovnitř. Rozhodně tedy nehrozí, že by vám v botě zůstalo nepříjemné mokro.

Všechny modely navíc působí subtilně a klade se u nich důraz na design. Jsou proto využitelné i jako městská obuv, u které se nemusíte bát, že vyvoláte dojem, jako byste se chystali na vysokohorskou túru. Jistým úskalím může pro některé zájemce ovšem být to, že natolik odolné, aby se na vysokohorskou turistiku skutečně hodily, nejsou.

Máte zkušenosti se značkou Tropicfeel? Napište náme je do komentářů:

Poslední

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde