Informace o letenkách

Německá letecká společnost Lufthansa zabezpečuje lety po Evropě, do Asie, Afriky a Ameriky. S Lufthansou můžete letět také z České republiky, a to z Prahy a Brna.

Informace o zavazadlech

Vaše povolená zavazadla závisí na cestovní třídě a letenkách, které jste si zakoupili:

Economy Class – 1 ks odbaveného zavazadla (max. hmotnost 23 kg) + 1 ks příručního zavazadla (max. hmotnost 8 kg),

Premium Economy Class – 2 ks odbavených zavazadel (max. hmotnost 23 kg/každé zavazadlo) + 1 ks příručního zavazadla (max. hmotnost 8 kg),

Business Class – 2 ks odbavených zavazadel (max. hmotnost 32 kg/každé zavazadlo) + 2 ks příručních zavazadel (max. hmotnost 8 kg/každé zavazadlo),

First Class – 3 ks odbavených zavazadel (max. hmotnost 32 kg/ každé zavazadlo) + 2 ks příručních zavazadel (max. hmotnost 8 kg/každé zavazadlo).

Pro lety v rámci Evropy závisí povolená zavazadla na typu jízdného:

Economy Light – 1 ks příručního zavazadla (max. hmotnost 8 kg),

Economy Classic – 1 ks příručního zavazadla (max. hmotnost 8 kg) + 1 ks odbaveného zavazadla (max. hmotnost 23 kg),

Economy Flex – 1 ks příručního zavazadla (max. hmotnost 8 kg) + 1 ks odbaveného zavazadla (max. hmotnost 23 kg),

Business Class – 2 ks příručních zavazadel (max. hmotnost 8 kg) + 2 ks odbavených zavazadel (max. hmotnost 32 kg).

Jak probíhá odbavení

Online odbavení je cestujícím k dispozici již 23 hodin před odletem – můžete si vybrat své místo v letadle a vytisknout si svůj palubní lístek v pohodlí domova.

Odbavit se můžete také na cestách, a to prostřednictvím vašeho smartphonu či tabletu a stáhnout si palubní lístek. Tato služba je dostupná 23 hodin před plánovaným odletem. Stačí navštívit LH.com nebo použít aplikaci Lufthansa.

Přímo na letišti se můžete sami odbavit na Check-in zařízeních. Tato zařízení jsou na mnoha německých letištích a téměř na všech letištích v Evropě. Vždy si předem zjistěte, zda se na vašem letišti nachází Check-in zařízení.

Služby během letu

Během letu dostanete jídlo zdarma. Na výběr budete mít z nabídky teplých a studených nápojů (alkoholických i nealkoholických). Během letu můžete surfovat na internetu či se zabavit prostřednictvím sledování filmů, poslouchání hudby či hraní her.

Web letecké společnosti

http://www.lufthansa.com