Ryanair - Letenky, zavazadla a recenze

Informace o letecké společnosti Ryanair. S touto leteckou společností můžete za skvělé ceny létat takřka po celé Evropě.

Informace o letenkách

Levné letenky od letecké společnosti Ryanair zakoupíte na stránkách dopravce ryanair.com.

Z České republiky můžete letět ze tří odletových míst, a to z Prahy, Brna a Ostravy:

Praha: Brusel, Budapešť, Dublin, Bologna, Milán, Trapani, Řím, Eindhoven, Krakow, Barcelona, Madrid, Malaga, Edinburgh, Liverpool, Londýn

Brno: Londýn

Ostrava: Londýn a Milán.

Ryanair nabízí lety z Bratislavy do mnoha cílových destinací, jako jsou Athény, Eilat v Izraeli, Nis v Srbsku, na Mallorcu, do Birminghamu, Manchesteru a spoustu dalších.

Z německého Berlína se s Ryanair dostanete také do mnoha zajímavých měst, například do Sofie, Zadaru, Toulouse, Thessaloniki, Benátek, na Maltu, do Porta, Lisabonu a mnoha dalších.

Za jednosměrnou letenku zaplatíte zhruba od 800-1500 Kč, pokud si vyhlédnete výhodnou promoakci, za letenku mnohdy zaplatíte pouhých 300 Kč.

Informace o zavazadlech

Jeden cestující si může vzít 2 palubní zavazadla, jedno s maximální hmotností 10 kg (max. velikost: 55 cm x 40 x 20 cm) a druhé malé zavazadlo (max. velikost: 35 cm x 20 cm x 20 cm).

Pokud cestujete s malým dítětem ve věku do 23 měsíců, máte možnost si ke svému palubnímu zavazadlu přidat maximálně 5 kg zavazadlo pro dítě.

Ryanair dále nabízí možnost doplatit si za větší váhu zavazadel. Všechny poplatky se liší v závislosti na vybrané trase a termínu cesty:

Poplatek za 15 kg zavazadlo zakoupené online se pohybuje mezi 10-40 €. Poplatek za zavazadlo zakoupené na letišti či prostřednictvím zákaznického centra se také liší, pohybuje se od 25-50 €. Poplatek za 20 kg zavazadlo zakoupené online činí od 15-50 €. Poplatek za 20 kg zavazadlo zakoupené na letišti nebo přes zákaznické centrum se pohybuje mezi 35-60 €.

Za příplatek můžete přepravit také další vybavení (jízdní kolo, sportovní vybavení, golfové hole, hudební nástroj a další).

Jak probíhá odbavení

Odbavení přímo na letišti je za poplatek, proto si vyberte z následujících dvou možností:

Online odbavení provedete zdarma 7 dní až 2 hodiny před odletem (pokud si nezakoupíte sedadla). Přidělená sedadla jsou zákazníkům k dispozici 4 dny až 2 hodiny před rezervovaným letem. Při zakoupení sedadel se můžete odbavit od 60 dní do 2 hodin před odletem.

Odbavení prostřednictvím telefonu probíhá tak, že si stáhnete mobilní aplikaci Ryanair, která vám vystaví palubní lístky. Na letišti pak ukážete pouze čárový QR kód na svém mobilu.

Služby během letu

Během letu vám posádka nabídne občerstvení pouze za poplatek.

Web letecké společnosti

https://www.ryanair.com/

 

Poslední

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde