Praha

10 Nejkrásnějších měst Evropy

[the_ad id=“3102″]

10 nejkrásnějších měst evropy:

10. Heidelberg, Německo

Nachází se v údolí hor Odenwald a na břehu řeky Neckar, Heidelberg je malebné a romantické německé město. Hrad Heidelberg je nejvýznamnější památka ve městě. Město je také známé pro své historické „staré město,“ Philosopher’s Walk v okolních horách, mnoho historických kostelů a na univerzitě University of Heidelberg.

9. Bruggy, Belgie

Bruggy se staly spíše známým městem od vydání filmu V Bruggách v roce 2008, město spíše leží ve stínu Antverp a Bruselu, pokud jde o belgické známé destinace. Toto historické přístavní město je nejlépe známé pro svou středověkou architekturu s četnými kanály, někdy se mu také říká „Benátky severu“. V Bruggách se také nachází Michelangelova socha Madona a dítě.

8. Ferrara, Itálie

Město Ferrara je známé tím, že je obklopeno více než devítikilometrovou starou zdí. Ve městě jsou také paláce z 14. a 15. století, úžasné katedrály a široké ulice, které jsou ideální pro procházky k památkám. Ferrara bylo také domovem mnoha spisovatelů, umělců a hudebníků v průběhu své bohaté historie.

7. Valencie, Španělsko

Valencie je třetí největší město ve Španělsku, které se nachází přímo v zálivu Valencie, v těsné blízkosti Palma de Mallorca a Ibiza. Městské historické křivolaké uličky, neuvěřitelná architektura a úžasné katedrály, to všechno můžete ve Valencii najít. Ve Valencii také najdete obrovské náměstí a mnoho slavných muzeí a galerií.

6. Porto, Portugalsko

Porto sdílelo titul jako Evropské hlavní město kultury v roce 2001 a to z dobrého důvodu. Ve městě se po celý rok pořádá mnoho festivalů, jako například St. John (konec června) a Queima das Fitas (začátek května). Porto má také dlouhou tradici v hudbě, umění a atletiky a je domovem známého fotbalového klubu FC Porto mimo jiné fotbalové kluby (fotbal).

5. Biarritz, Francie

Město se nachází v Biskajském zálivu, Biarritz je živé přímořské město, které je oblíbeným cílem turistů a surfařů. Každoroční Biarritz Surf Festival láká surfaře a příznivce z celého světa. Město se také nachází kousek od hranic se Španělskem.

4. Innsbruck, Rakousko

Innsbruck je jedinečný v tom, že hostilo zimní olympijské hry a to hned dvakrát (v letech 1964 a 1976). Umístění v Alpách dělá Innsbruck žhavým místem pro zimní sporty i pěší turistiku, horolezectví a jízdu na horském kole v letních měsících. Innsbruck je také domovem mnoha muzeí, hradů a historických památek.

3. Gothenburg, Švédsko

Gothenburg je známé jako velké univerzitní město a je domovem skvělých festivalů, včetně Gothenburg International Film Festival a hudebních festivalů Way Out West a Metaltown. Město je známé pro jeho bohatou skandinávskou architekturu, muzea, sportovní a bohatou kulturní historií.

2. Budapešť, Maďarsko

Přestože Budapešť je největší město a hlavní město Maďarska, je to stále často přehlíženo na itineráři mnoha turistů.  Žádný výlet do Budapešti není kompletní bez procházky po břehu historického Dunaje, v centru Budapešti zde tak můžete najít krásné velkolepé mosty, parlament a další památky, které stojí za to vidět.

1. Kodaň, Dánsko

Kodaň je hlavní město Dánska a rozhodně stojí za to vidět. Můžete zde vidět mnoho historických památek a také město samo o sobě je velmi krásné. Existuje také mnoho pláží obklopující město a které nejsou tak známé.

Pokud chcete cestovat do těchto měst, doporučujeme:

Hotely: Booking.com

Letenky: Skypicker.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.