Kam vyrazit na vánoční trhy?

Nevíte kam vyrazit na vánoční trhy? Pomůžeme vám s výběrem několika měst v blízkosti České republiky, které stojí za to na adventní trhy navštívit.

Drážďany Vánoční trhy

Drážďany jsou v době vánočních trhů velmi oblíbeným městem, trhů zde najdete hned několik a začínají už 27.11. Do Drážďan na vánoční trhy je výborná dostupnost, proto zde mnoho čechů přijíždí naladit se na Vánoce a vánoční svátky. Najdete zde mnoho stánků, kde můžete vyzkoušet různá jídla a vánoční punče, které dostanete také s drážďanským hrníčkem na památku. Na hlavním vánočním trhu stojí až 250 stánků, kde se můžete dobře najíst nebo zde nakoupit i vánoční dárky pro své blízké.

Začátek: 27.11.2014

> > Zájezdy na vánoční trhy do Drážďan < <

drazdany_christmas

 

Berlín Vánoční trhy

Každým rokem pořádají vánoční trhy také v Berlíně, kde jich postupně můžete navštívit až na 50ti místech. Na vánočních trzích v Berlíně najdete spoutu stánků se svařeným vínem, sladkostmi, klobásky. Jako vánoční dárky si odtud můžete odvést zajímavé ozdoby, dárky nebo hračky. Velmi populární ze všech asi 50-ti trhů je na náměstí Gendarmenmarkt, který patří také k velmi kouzelným.

Začátek: 24.11.2014

> > Zájezdy na vánoční trhy do Berlína < <

berlinchristmas

 

Vídeň Vánoční trhy

Vídeň a její vánoční trhy patří mezi jedny z nejkouzelnějších trhů před Vánoci vůbec a její tradice se oslavuje již přes 700 let. Před novou radnicí ve Vídni tak vyplňují prostor stánky s hračkami, ozdobami nebo řemeslnými výrobky. Můžete zde také vyzkoušet vídeňský punč nebo svařené víno a spousta vánočního jídla jako pečené kaštany, brambory a spousta vánočních sladkostí. Na vánočních trzích ve Vídni se tak perfektně naladíte na vánoční svátky.

Začátek: 15.11.2014

Otevírací doba: 10:00 – 21:30

> > Zájezdy na vánoční trhy do Vídně < <

christmas-market-228940_640

 

Praha Vánoční trhy

Pražské vánoční trhy jsou také pro nás velmi populární, pokud nechcete dojíždět dál, jsou také neméně kouzelné než ostatní zmíněné vánoční trhy, které začínají v sobotu 29.11.2014. Pokud chcete dojet do Prahy, není nic jednoduššího než využít jednoho z vlakových dopravců (cd.cz, regiojet.cz nebo le.cz). Pokud nebydlíte na trase těchto vlaků, doporučujeme se podívat na student agency autobusy.

Začátek: 29.11.2014

prague-christmas

 

Krakov Vánoční trhy

Krakov je jedním z turisticky nejvyhledávanějších měst v Polsku a vánoční trhy zde stojí určitě za zmínku, jelikož pro Poláky jsou Vánoce jedním z největších svátků v roce. Pokud zamíříte na vánoční trhy do polského Krakova, měli byste navštívit největší krakovské náměstí Rynek Główny, kde najdete hlavní vánoční trhy. V Krakově vánoční trhy začínají od 1. prosince 2014.

Začátek: 1.12.2014

> > Zájezdy na vánoční trhy do Krakova < <

krakov-christmas

 

Bratislava Vánoční trhy

V Bratislavě najdete také více vánočních trhů. Pokud vyrazíte na Vánoční trhy do Bratislavy, měli byste navštívit Hlavní náměstí, Františkánském a Hviezdoslavovém náměstí, které začínají od 21.11. 2014.

Začátek: 21.11.2014

Otevírací doba: 10:00 – 22:00

> > Zájezdy na vánoční trhy do Bratislava < <

bratislava-christmas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.