1. Egyptské muzeum v Káhiře

Egyptské muzeum v Káhiře

Jedná se o dvoupodlažní muzeum v Káhiře, kde můžete najít rozsáhlou sbírku dochovaných egyptských památek. Nabízí více než 100 tisíc exponátů jakými jsou například sochy, šperky a další. Mezi nejznámější exponáty patří nálezy z Tutanchamonova hrobu, dále pak poklady z královských hrobů a mumií.

2. Ostrov Mahmya

Ostrov Mahmya

Mahmya Island je ostrov v egyptské části Hurghada, která nabízí spoustu využití jakými jsou například nádherné pláže, bary a restaurace. Na ostrov si můžete udělat výlet. Jako to mu je na většině místech v Egyptě, můžete zde najít skvělá místa k potápění a prozkoumávání života pod vodou.

3. Národní park Ras Mohamed

Národní park Ras Mohamed

Národní park Ras Mohamed je parkem který má pevninskou a mořskou část. Na té mořské se nachází mnoho živočichů (želvy, žraloci, barakudy) a na pevniské části můžete najít zajímavé ptactvo a mangrovníkové porosty. Dnes je park chráněn Egyptem. Rozhodně stojí za výlet.

4. Chrámový komplex Karnak

Chrámový komplex Karnak

Chrámový komplex s názvem Karnak se nachází na severu města Luxor u toku Nilu. Je to největší chrámový komplex v Egyptě. Můžete zde najít například Amonův chrám, který je asi nejslavnější.

5. Údolí Králů

Údolí Králů

Údolí králů kdysi sloužilo jako pohřebiště faraonů a jejich hrobky zde můžete najít i teď. Přístupných jsou jen 18 hrobek, ostatní jsou pro veřejnost uzamčena. Denně se sem přichází podívat na pět tisíc turistů.

6. Pláž Sharm El Luli

Pláž Sharm El Luli

Nádherná pláž cca 60 km od destinace Marsa Alam. Jedná se o jednu z nejkrásnějších pláží celé oblasti. Turisté ji přímo milují a přirovnávají ji k plážím v Karibiku.

7. Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze

Pyramidy v gíze jsou řazeny mezi 7 divů světa a tak by byl hřích nezajet se zde podívat. Můžete zde najít obrovské pyramidy nebo třeba známou Velkou sfingu.

8. Ostrov Tiran

Ostrov Tiran

Na ostrov Tiran se nejčastěji podnikají výlety z Sharm el Sheikhu. Nabízí nádherné moře s průzračnou vodou, ideální potápěčské podmínky a nádherné pláže.

9. Ostrovy Giftun

Ostrov Giftun

Podobně jako ostrov Tiran, ostrov Giftun nabízí nádherné průzračné moře, bílý písek a množství ryb, které můžete zkoumat potápěním.

10. Řeka Nil

Řeka Nil v Egyptě

Kdo by se nechtěl podívat na druhou nejdelší řeku na světě?

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde