4 nejvyhledávanější místa v Los Angeles. Kam se rozhodně podívat?

Skoro každý jezdí v letních měsících na dovolenou. Kam se ale vydat? Čím dál, tím více je populárnější Amerika, nebo konkrétně Spojené Státy Americké a města, jako jsou New York, Los Angeles, San Francisco nebo Las Vegas. Ale po jakých památkách se vydat?

Los Angeles je po New Yorku druhé nejlidnatější město Spojených Států s celkovým počtem asi 3 900 000 obyvatel. Leží na západě Spojených Států ve státu Kalifornie. Tentokrát si ukážeme 4 nejvyhledávanější místa v blízkosti Los Angeles.

1. Nápis HOLLYWOOD

Nápis Hollywood

Nápis Hollywood byl postaven v roce 1923. Je 14 metrů vysoký a 110 metrů dlouhý. Nápis sledovaný zdola, budí dojem „zvlněnosti“, ve srovnatelné nadmořské výšce, vypadá ale, jako by byl téměř v rovině. Nápis Hollywood je nejznámější symbol Los Angeles. Poslední renovací nápis prošel v listopadu 2005, kdy byl nápis opatřen novým bílým nátěrem.

2. Santa Monica State beach

Santa Monica

Pláž Santa Monica se nachází na západ od centra Los Angeles. Je 3,5 mil dlouhá, což je asi 5,6 kilometrů. Pláž se dělí na dvě části: severně od mola a jižně od mola. Pokud dojedete autem, je možné zaparkovat na osmi hlavních parkovacích místech, z nichž některé nabízejí také elektrické zásuvky. Na pláž se můžete dostat také autobusem, nebo třeba na kole.

3. Grand Canyon

Grand Canyon

Grand Canyon byl vytvořen řekou Colorado, která denně odnášela mnoho tun štěrku, písku, kamenů i jílu. Canyon je 5 až 6 milionů let starý, téměř 446 kilometrů dlouhý a až 29 kilometrů široký. Pokud se chcete na Grand Canyon podívat, můžete přes jednu cestovní kancelář sídlící v Los Angeles, která Vám nabízí dopravu, vstup a popřípadě krátkou prohlídku, kde se dozvíte více o minulosti této „díry do země“.

 4. Observatoř Mount Wilson

Observatoř Mount Wilson byla svého času nejslavnější observatoř na světě. Leží na severním okraji Los Angeles. Observatoř byla založena v roce 1904.Největší dalekohled je zde Hookerův dalekohled, jehož průměr zrcadla činní 2,5 metrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.