Alonnisos – dovolená v Řecku – Průvodce

0
13

Ostrov Alonnisos je krásný a klidný ostrov v Egejském moři, který se nachází mezi ostrovy Skiathos a Skopelos. Ostrov nabízí mnoho aktivit pro turisty, kteří hledají klidné prostředí a nádherné pláže. Zde je seznam nejlepších aktivit na ostrově Alonnisos.

Prozkoumejte město Patitiri

Patitiri je hlavním městem ostrova Alonnisos. Toto malebné městečko je plné krásných uliček a typických řeckých budov. Prozkoumejte staré přístavní mole, kde se prodávají čerstvé ryby a užijte si nádherný výhled na moře.

Návštěva pláže Kokkinokastro

Pláž Kokkinokastro je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Alonnisos. Tato pláž se nachází v malebné zátoce a je obklopena strmými skalami. Pláž je oblázková a nabízí průzračnou vodu, což ji činí ideální pro koupání a potápění.

Návštěva národního parku

Národní park na ostrově Alonnisos je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Navštivte tento park a užijte si procházku přírodou a nádherné výhledy na moře.

Procházka po starobylých vesnicích

Ostrov Alonnisos je domovem mnoha starobylých vesnic, které se nacházejí na vrcholcích kopců. Procházejte těmito vesnicemi a objevte tradiční řeckou architekturu a krásné výhledy na moře.

Potápění a šnorchlování

Ostrov Alonnisos je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou najdete krásné mořské živočichy a korály.

Ostrov Alonnisos se nachází asi 3 hodiny lodí od města Volos na pevninské části Řecka. Mezi nejlepší hotely na ostrově patří Marpunta Village Resort, Paradise Hotel Alonissos a Ikion Eco Boutique Hotel.

Počasí a podnebí na ostrově Alonnisos

Léto (červenec a srpen)
Léto na ostrově Alonnisos je horké a suché s průměrnou denní teplotou okolo 30-35°C a noční teplotou kolem 20-25°C. V létě se obvykle vyskytují mírné větry, což zpříjemňuje pobyt na ostrově.

Podzim (září a říjen)
Podzim na ostrově Alonnisos je mírný a příjemný s průměrnou denní teplotou okolo 25-28°C a noční teplotou kolem 18-20°C. V podzimu se vyskytují mírné větry, což zpříjemňuje pobyt na ostrově.

Zima (prosinec až únor)
Zima na ostrově Alonnisos je vlhká a chladná, s průměrnou denní teplotou okolo 14-16°C a noční teplotou kolem 8-10°C. V zimě se mohou vyskytovat deštivé a větrné podmínky.

Jaro (březen až květen)
Jaro na ostrově Alonnisos je obdobím probouzení přírody a kvetoucích stromů. Průměrná denní teplota se pohybuje kolem 20-22°C a noční teploty klesají na 14-16°C. Jaro je obdobím klidnějším než léto a ideálním pro procházky a výlety.

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde