Colosseum

Chystáte se do Říma? 5 tipů, které vám návštěvu ještě zpříjemní

Řím. Hlavní město Itálie, ležící necelých 30 km od Středozemního moře. Díky svému historickému centru, které je součástí Světového dědictví UNESCO a neskutečnému množství kulturních památek je jedním z turisty nejnavštěvovanějších míst na světě. Níže naleznete 5 tipů, které váš prožitek z návštěvy posunou do jiné dimenze. 

Navštivte památky před východem slunce

Ráno si přivstat a vydat se na procházku. Bloudit ještě ospalými uličkami města a kolem památek. Nápad, kterého jistě nebudete litovat. Právě v tuto dobu totiž nebudou Koloseum, Fontánu di Trevi, Pantheon či Španělské schody okupovat davy turistů, čekajících na symbolické vhození mince, cvakajících na spouště fotoaparátů nebo čekajících v dlouhých frontách na různé vstupy. Věřte tomu, že pokud budete ranní ptáče, získáte výhodu, o kterou ostatní přicházejí.

Choďte pěšky

Ve většině turisticky atraktivních míst je k dispozici nesčetné množství půjčoven různých dopravních prostředků. V Římě tomu není jinak. Pokud si však atmosféru chcete vychutnat v klidu a plnými doušky, vložte důvěru do dobré obuvi a svých nohou.

Na každém kroku na vás tak čeká krásná pouliční scéna, ve které najdete nejen známé památky, ale i menší starobylé zříceniny nebo kostely, do kterých je mnohem jednodušší vstoupit z náhlého popudu než přemýšlet dlouhé minuty, kde beztrestně zanechat své přibližovadlo.

Zažijte kouzlo aperitivu

Pokud je obvyklým časem vaší večeře 19 h, v Římě budete muset vydržet o chvíli déle. Většina restaurací tu totiž večeře začíná podávat až po 20 h. Neklesejte však na mysli a místo toho si raději vychutnejte kouzlo aperitivu. K němu jsou zpravidla podávány různé slané chipsy, pečené ořechy nebo olivy. Užijte si proto ty chvilky před blížícím se gastronomickým zážitkem a nalaďte své chuťové buňky na tu správnou vlnu. 

Navštivte Kapitolská muzea

Kapitolská muzea jsou soustavou galerií v palácích na náměstí Piazza del Campidoglio. Muzea jsou domovem pro umělecká díla z dob antiky, středověku a renesance, které jistě stojí za shlédnutí.

Žijte jako místní

Pokud chcete poznat skutečný Řím, žijte v něm jako Italové. Není podstatné, zda jste přijeli pouze na víkendový pobyt nebo týdenní dovolenou. Staňte se na tu dobu pravým místním obyvatelem.

Zapomeňte na jednopokojové hotely s příslušenstvím. Mnohem lépe se budete cítit v apartmánu. Nebojte, v Římě je jich tolik, že vždy nějaký volný najdete. Není nic krásnějšího, než se probudit ve ,,svém“ italském bytě, dát si svou ranní italskou kávu a vyrazit si do obchodu pro čerstvé pečivo a nějaké lokální potraviny.

Bez ohledu na to, jak dlouho tu setrváte, mluvte italsky kdykoliv je to možné. Stačí obyčejné ,,Ciao“ nebo ,,Grazie mille“ a Italové se rozplynou blahem, když uslyší svůj jazyk z vašich úst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.