Lémnos dovolená na řeckém ostrově – Průvodce

0
14

Ostrov Lémnos se nachází v severovýchodní části Egejského moře a je obklopen krásnými plážemi a scenériemi. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Zde je seznam nejlepších aktivit, které na ostrově Lémnos můžete podniknout.

Návštěva Kastro

Kastro je středověká pevnost na vrcholu kopce, která sloužila jako ochrana města Myrina. Toto historické místo nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a moře.

Procházka po městě Myrina

Myrina je hlavní město ostrova Lémnos a nabízí mnoho krásných uliček, tradičních řeckých budov a mnoho kaváren a restaurací. Procházka po městě vás zavede do nejkrásnějších částí ostrova.

Návštěva pláže Plati

Pláž Plati je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Lémnos. Tato pláž je dlouhá 3 km a nabízí průzračnou vodu a bílý písek. Pláž je obklopena mnoha restauracemi a kavárnami, kde si můžete odpočinout a ochutnat tradiční řecké jídlo.

Návštěva archeologických nalezišť

Ostrov Lémnos má mnoho archeologických nalezišť, která nabízejí úžasný pohled do historie ostrova. Navštivte archeologické naleziště na místě antického města Poliochni, které se datuje do 3. tisíciletí př. n. l.

Výlet na sousední ostrovy

Ostrov Lémnos je obklopen mnoha malými ostrovy, které stojí za návštěvu. Navštivte sousední ostrovy jako jsou například Agios Efstratios a Fourni.

Mezi nejlepší hotely na ostrově Lémnos patří Lemnos Village Resort, Hotel Evgatis a Porto Myrina Palace.

Celkově je ostrov Lémnos ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Návštěva historických památek, procházky po městě Myrina, návštěva krásných pláží, archeologických nalezišť a výlety na sousední ostrovy jsou nejlepšími aktivitami, které na ostrově můžete podniknout.

Počasí a podnebí na ostrově Lémnos

Léto (červenec a srpen)

Léto na ostrově Lémnos je horké a suché s průměrnou denní teplotou kolem 30-35°C a noční teplotou kolem 20-25°C. V létě se obvykle vyskytují mírné větry, což zpříjemňuje pobyt na ostrově.

Podzim (září a říjen)

Podzim na ostrově Lémnos je mírný a příjemný s průměrnou denní teplotou kolem 25-28°C a noční teplotou kolem 18-20°C. V podzimu se obvykle vyskytují mírné větry, což zpříjemňuje pobyt na ostrově.

Zima (prosinec až únor)

Zima na ostrově Lémnos je vlhká a chladná, s průměrnou denní teplotou kolem 10-12°C a noční teplotou kolem 4-6°C. V zimě se mohou vyskytovat deštivé a větrné podmínky.

Jaro (březen až květen)

Jaro na ostrově Lémnos je mírné a příjemné s průměrnou denní teplotou kolem 20-22°C a noční teploty klesají na 14-16°C. Jaro je obdobím kvetoucí přírody a ideálním časem pro procházky a prozkoumávání ostrova.

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde