Přemýšlíte kam se podívat v Evropě a zároveň nechcete utratit celou výplatu? Malta je skvělým místem, kde se dá prožít krásná dovolená za málo peněz!

Cestovní kanceláře pořádají zájezdy na týden, za které dáte klidně i 25 000 Kč. V ceně bývá letenka, ubytování, někdy i snídaně a také služby delegáta. V tomto článku se dozvíte, jak procestovat Maltu za poloviční cenu!

Letenky za skvělé ceny z Bratislavy

Když se vám poštěstí, najdete letenku i za 600 Kč s odletem z Bratislavy. Z Prahy jsou letenky o něco málo dražší a dáte za ně okolo 2 000 Kč. Většina letů je pořádána společností RYANAIR a to znamená, že v ceně nejsou zavazadla. V případě, že jste dobrodruh a nebojíte se cestovat jen s batohem, určitě nemá cenu zavazadlo dokupovat. Pokud si ale nevěříte, raději si zavazadlo dokupte, má to pak i své výhody jako je výběr sedadla nebo rychlejší nástup do letadla.

Ubytování na Maltě s Airbnb

Co se týče ubytování, nejvíce se vyplatí AIRBNB, kde je vlastní vybavená kuchyň. Jedna noc vychází zhruba 200 Kč na osobu. Mimo hlavní sezónu jsou levné i hotely, tam pak záleží konkrétně na tom, co preferujete vy. Většina ubytování je lokalizovaná okolo hlavního města nebo přilehlých měst.

Doprava na Maltě

Cestování na Maltě může být pro nás lehce obtížně, protože si zde ponechali britský zvyk a jezdí vlevo.

Auto si člověk může půjčit až od 21 let, což pro někoho může být problém. Každopádně cestování autem příliš nedoporučuji, Malta je plná úzkých uliček, zvláštních křižovatek, kruhových objezdů a hlavně řidičů, kteří zcela nedodržují předpisy.

Lepší variantou je cestování autobusem. Jezdí poměrně často a neměl by být problém dostat se kamkoliv jen budete chtít. První jízda, možná i a druhá může být obtížná, protože autobusy nezastavují na každé zastávce a musíte si hlídat, abyste včas dali znamení, že chcete vystupovat. Nicméně, na systém se dá zvyknout a pak si cesty autobusem budete už jen užívat a kochat se okolím. Mají zde také výhodnou jízdenku, která vás na 7 dnů bude stát 21€, se kterou můžete neomezeně cestovat autobusem kam budete chtít. Výhodou je, že jízdenka platí i na přilehlém ostrově Gozo a nemusíte si kupovat další.

Dalším způsobem dopravy jsou lodě a trajekty. Ve Vallettě se za nějaké 2€ dostanete do jiného města, k velké pevnosti, kam se autobusem jede skoro půl hodiny, lodí je to pár minut a zážitek určitě stojí za to. Jinak než trajektem se nedá dostat na ostrovy Gozo nebo Comino. Cesta stojí okolo 6€ na osobu, pokud se přepravujete pěšky, a platí se až při odjezdu z ostrova.
Jídlo

Potraviny na Maltě stojí téměř stejně, jako v Česku, takže pokud se rozhodnete vařit si, nevyjde vás to o moc dráž než vaření doma. Jídlo v restauracích se pohybuje okolo 15€ na osobu, což pro někoho může být hodně, ale určitě stojí za to alespoň jednou ochutnat zdejší kuchyni. Poslední a zároveň nejlevnější možností jsou fastfoody jako je McDonald’s nebo KFC. Ty jsou v jisté míře rozesety různě po ostrově a určitě nebude problém je najít, pokud budete cestovat křížem krážem přes celý ostrov.

Dobrovolným výdajem jsou vstupy do památek. Některé za to stojí více, některé méně, ale je na každém, co se mu líbí a co se rozhodne navštívit. Za navštívení rozhodně stojí Blue Grotto, kde jedna projížďka lodí skrz jeskyně a kolem útesů vychází na 8€.

Při příznivé ceně letenky za dovolenou na Maltě nedáte více než 10 000 Kč, což je mnohem hezčí a přijatelnější cena, za stejný prožitek z dovolené.

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde