Pico de Teide je nejvyšší horou ostrova Tenerife ale také nejvyšší horou Španělského království. Tenerife největším ostrovem Kanárských ostrovů. Jedná se o aktivní sopku, která je nyní nečinná. Pico de Teide je vysoká 3 718 m. A jak se na takovou horu vybavit a co vše uvidíte? To se dozvíte v dnešním článku.

Pico de Teide leží ve vnitrozemí Tenerife, tento ostrov je znám jako ostrov stálé, teplé teploty po celý rok, ale nenechte se zmást, pro výstup na tuto horu se raději vybavte teplejším oblečením, protože vás může zasáhnout i sněhová bouře. Pico de Teide spadá pod národní park, proto vás ohromí okolní krajina už po cestě nahoru.

Nejprve začne zelená příroda s jehličnany, která je až pohádková, troufla bych si říct. Výhledy jsou neuvěřitelné a energie z této přírody doslova sálá. Po několika set metrech se příroda začne zabarvovat do béžové, oranžové až rudé barvy a chvílemi si budete připadat jak v Grand Canonu v Americe.

Skalnatá příroda, rozsáhlé výhledy a rudé skály, to je pohled nezaměnitelný. Pokud navíc navštívíte tuto část v podvečer, západ Slunce tomu dodá kouzlo. Po přejetí této rudé krajiny se postupně dostáváte téměř na vrchol, kde čas od času napadne i sníh, takže se krajina zbarví do bílé barvy. Teplota je nahoře pod bodem mrazu, pohybuje se okolo mínus jedné.

Až na samotný vrchol můžete využít lanovky, která je zpoplatněna a často kvůli špatným podmínkám mimo provoz.

Návštěva Pico de Teide byla pro mě jedním z nejlepších a nejzajímavějších zážitků na Tenerife, proto doporučuji každému, aby si zapsal tento výlet do svého itineráře.

Mapa Pico de Teide

Lanovka na Pico de Teide

Pokud se chcete dostat výš, můžete využít lanovky, která vás vyveze až do 3 555 m. K ní se dostanete autem nebo také hromadnou dopravou (autobusem). Dále pak už jen pěšky a jen s povolením. Lanovka jezdí každý den celý rok, v sezóně doporučujeme koupit lístky online pár dní dopředu abyste se vyhnuli frontám.

Ceny lanovky

Jednosměrná: 21,5 EUR (děti 3 – 10 let – 10,5 EUR)

Zpáteční: 38 EUR (děti 3 – 10 let – 19 EUR)

Jízdní řád lanovky

První lanovka vyjíždí v 9:00

Poslední lanovka 16:00

Na návštěvu horní stanice lanové dráhy máte 1 hodinu, pokud máte povolení až na vrchol tak 2 hodiny.

Informace:

Web: www.volcanoteide.com

Spodní stanice lanové dráhy: 2 356 m

Horní stanice lanové dráhy: 3 555 m

Jak se obléct na vrchol?

Rozhodně doporučujeme plnohodnotné boty (ne žabky atd.), teplé oblečení, větrovku, kšiltovku, sluneční brýle a dostatek tekutin.

Jak se tam dostanu?

Nejpohodlnější a nejlepší cesta je autem, kterým jet po silnici číslo TF-21 až k spodní stanici lanové dráhy, kde také najdete parkoviště.

Také můžete využít autobusových linek, které však nejezdí často. Linky 342 nebo 348.

Nepřehlédněte: Podívejte se na aktuální počasí na Tenerife.

Počasí na Pico de Teide

Na horní stanici lanové dráhy se připravte na teploty okolo 0°C, aktuální informace o počasí a větru najdete na oficiálních stránkách zde.

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde