Nejkrásnější pláže Egypta

Egypt – čtrnáctá nejlidnatější země planety nacházející se v severovýchodní Africe, se dlouhodobě řadí mezi českými turisty nejnavštěvovanější destinace. Jen v loňském roce do Egypta zamířilo na 265 000 Čechů. Ten je láká nejen na pyramidy, Sfingu v Gíze či Údolí králů, ale rovněž i svým teplým počasím a průzračnými moři – jeho břehy omývají Středozemní a Rudé moře.  

Pokud se tam rozhodnete vydat i vy, pak vězte, že v Egyptě naleznete celou řadu hezkých míst ke koupání. Pláží, jež jsou obklopeny krásnou krajinou, jemným pískem a představují tak ideální místo pro odpočinek těla i mysli, zde však najdete opravdu nespočet. Proto není vůbec snadné vybrat ty nejhezčí z nich, kde byste měli trávit svůj čas. My jsme se na následujících řádcích pokusili toto dilema rozřešit za vás a vybrali jsme pro vás 5 nejkrásnějších egyptských pláží, které rozhodně stojí za to navštívit. 

Sharm el Luli 

První z nich je pláž Sharm el Luli nacházející se zhruba šedesát kilometrů od oblíbeného letoviska Marsa Alam. Turisté, kteří již měli tu možnost ji navštívit, o ní hovoří jakožto o pláži, kterou lze směle přirovnat k těm nacházejícím se v Karibiku nebo na Maledivách. Pokud ji navštívíte, záhy pochopíte proč. 

Exotickou a romantickou atmosféru zde vytváří téměř nedotčená panenská příroda. Zapomeňte tedy na pláž plnou slunečníků a lehátek, na Sharm el Luli vás čeká „pouze“ pustina s pouštním pískem, průzračným mořem a rozmanitým podmořským světem. Ti šťastnější zde mohou dokonce pod hladinou spatřit rejnoky či mořské želvy.  

Ras Um Sid 

Druhou z pětice nejkrásnějších egyptských pláží Ras Um Sid najdete na výběžku malého poloostrova v regionu Sharm El Sheikh, několik kilometrů jižně od zátoky Naama. Jedná se o kvalitně vybavenou pláž nacházející se v tišší oblasti, stranou od davů. V případě, že od pláže očekáváte především klid a komfort, je pro vás Ras Um Sid jako stvořená. 

Leč se jedná typově o zcela odlišnou pláž jako Sharm el Luli, tak ani zde nebudete ochuzeni o překrásnou přírodu a křišťálově čisté Rudé moře. Potkat zde můžete i potápěče, kteří sem míří právě za přírodními krásami, konkrétně aby se pokochali pohledem na korálové útesy a bohatý podmořský život. 

Sharks Bay Beach 

V blízkosti letoviska Sharm El Sheikh se nachází pláž v překladu nesoucí název Žraločí záliv. Značí tento hrůzu nahánějící název, že zde můžete natrefit na žraloky? Ano, ale obávat se naštěstí nemusíte, neboť se nejedná o nikterak nebezpečné druhy. 

Naopak se zde můžete těšit na bohatě vybavenou pláž s širokou nabídkou vodních sportů. Okolí pláže Sharks Bay Beach je též ideální pro šnorchlování, neboť zdejší křišťálově čisté hlubiny se vyznačují jednou z nejlepších viditelností v Rudém moři. 

Sharm el Naga 

Necelých 50 kilometrů jižně od letoviska Hurghada lze ve stejnojmenné chráněné zátoce nalézt nádhernou písečnou pláž Sharm el Naga. Ta turistům nabízí vše potřebné pro možnost celodenního relaxování, od lehátek a slunečníků až po restaurace a bary. 

Charakteristickým znakem této široké písečné pláže je skutečnost, že se pozvolna svažuje do vody, což z ní činí perfektní místo pro začátečníky a rodiny s dětmi. Pod vodou je pak možno spatřit překrásnou útesovou louku či dokonce i malý vrak lodi. 

Marsa Mubarak 

Odlehlou pláží jsme začali a odlehlou pláží taktéž skončíme. Marsa Mubarak se totiž nachází v zatím neobydlené zátoce vzdálené několik minut chůze od nejbližší civilizace – města Marsa Alam. 

Tato pláž zaujme především milovníky podmořského světa, ti si na Marsa Mubarak přijdou opravdu na své. K vidění jsou zde převážně želvy, ovšem v této zátoce můžete narazit i na dugonga, jenž je rovněž znám i pod přezdívkou mořská kráva. Ostatní zde mohou čas strávit například romantickou procházkou v písku či projížďkou na velbloudovi. 

Egypt dovolená:

Last minute zájezdy do Egypta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.