ŽIVĚ: Planespotting Letiště Václava Havla Praha – online přenos mall.tv

0
24

Letiště Václava Havla v Praze, známé také jako Pražské letiště, je jedním z nejrušnějších a nejkrásnějších letišť ve střední Evropě. Toto letiště, které slouží hlavnímu městu České republiky, je oblíbeným místem pro plane spotting, tedy sledování letadel. Sledujte letiště Václava Havla online a přečtěte si také zajímavosti o letišti samotném.

Historie letiště Václava Havla

Letiště Václava Havla bylo založeno v roce 1937 a původně neslo název Letiště Praha-Ruzyně. V roce 2012 bylo letiště přejmenováno na počest bývalého prezidenta České republiky a disidenta Václava Havla. Dnes je to největší a nejdůležitější letiště v zemi, které obsluhuje více než 17 milionů cestujících ročně.

Zajímavosti o letišti Václava Havla v Praze

Druhé největší letiště ve střední Evropě: Letiště Václava Havla je druhé největší letiště ve střední Evropě, hned po letišti ve Varšavě, Polsko. Slouží přibližně 17 milionům cestujícím ročně a je domovem pro více než 70 leteckých společností.

Dva terminály: Letiště má dva hlavní terminály – Terminál 1 a Terminál 2. Terminál 1 byl postaven v roce 1968 a je určen pro lety mimo schengenský prostor. Terminál 2 byl otevřen v roce 2006 a slouží pro lety do schengenského prostoru.

Významné navazující spoje: Letiště Václava Havla je důležitým uzlem pro navazující spoje mezi západní a východní Evropou, zejména díky své poloze. České aerolinie, národní letecká společnost České republiky, mají svou hlavní základnu na tomto letišti.

Přejmenování letiště: Původní název letiště byl Letiště Praha-Ruzyně. V roce 2012 bylo přejmenováno na počest bývalého prezidenta České republiky, Václava Havla, který zemřel v roce 2011.

Moderní a udržitelné: Letiště Václava Havla se neustále snaží zlepšovat své služby a udržitelnost. V roce 2019 získalo letiště certifikaci Airport Carbon Accreditation za snahu o snížení emisí CO2. V roce 2020 byl dokončen projekt modernizace osvětlení veřejných prostor, který zahrnoval instalaci více než 2 500 LED svítidel.

Služby na letišti: Letiště Václava Havla nabízí širokou škálu služeb pro cestující, včetně bezplatného Wi-Fi, relaxačních zón, dětských hřišť, business salonků, obchodů a restaurací.

Podpora umění: Letiště je známé svou podporou umění a kultury. Po celém letišti jsou umístěna umělecká díla a výstavy. Navíc letiště pravidelně pořádá kulturní akce a výstavy pro cestující

Kam cestovat z letiště Václava Havla?

Z letiště Václava Havla v Praze můžete cestovat do mnoha destinací po celém světě. Letiště obsluhuje širokou škálu leteckých společností, které nabízejí přímé lety nebo lety s přestupy. Zde je několik příkladů destinací, kam se můžete dostat z Pražského letiště:

Evropské destinace:

Londýn, Spojené království
Paříž, Francie
Amsterdam, Nizozemsko
Řím, Itálie
Madrid, Španělsko
Berlín, Německo
Vídeň, Rakousko
Varšava, Polsko
Budapešť, Maďarsko
Moskva, Rusko

Severoamerické destinace:

New York, USA
Toronto, Kanada

Asijské destinace:

Dubaj, Spojené arabské emiráty
Istanbul, Turecko
Doha, Katar
Soul, Jižní Korea

Africké destinace:

Káhira, Egypt
Casablanca, Maroko

a mnoho dalších…

Zanechat odpověď

Prosím, vložte komentář!
Prosím vložte své jméno zde